Spotkanie Międzynarodowego Konsorcjum Badawczego projektu Scalings

W dniach 31 stycznia i 1 lutego 2019 odbędzie się na naszej uczelni spotkanie Międzynarodowego Konsorcjum Badawczego projektu SCALINGS z europejskiego programu badawczego Horyzont2020. Projekt dotyczy innowacji w zakresie wprowadzania energetyki odnawialnej w miastach (przedmiotem badania są m.in. campusy uczelni europejskich, które dokonują transformacji energetycznej).

scallings_project

Projekt SCALINGS realizowany jest w ramach konkursu, którego ideą przewodnią jest włączanie społeczeństwa do współtworzenia nauki i innowacji a także popularnego w ostatnim czasie kierunku rozwoju odpowiedzialnej nauki i innowacji (responsible research and innovation - RRI). Kluczową kategorią w badaniu jest koncepcja współtworzenia (co-creation) i partycypacji w procesie tworzenia innowacji. Nasza uczelnia jest partnerem w tym projekcie.

W spotkaniu uczestniczyć będzie około 30 profesorów i doktorów zaangażowanych w projekt z Uniwersytetów z Niemiec, Danii, Francji , Szwajcarii, Włoch, Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Austrii.

Okres realizacji projektu: od 01.05.2018 do 31.07.2021 r.

Kierownik projektu: dr hab. Bożena Ryszawska, prof. UE