Raport UEW złożony do Principles for Responsible Management Education (PRME)

prme_un_500 Centrum Współpracy Międzynarodowej ma przyjemność poinformować, że 29 stycznia 2021 r. nasza Uczelnia złożyła pierwszy raport z realizacji programu  PRME.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przystąpił do inicjatywy PRME w marcu 2019 roku zobowiązując się do wdrażania 6 zasad PRME oraz raportowania postępów z ich realizacji. Uczelnie wspierające inicjatywę PRME uwzględniając uniwersalne wartości w programach nauczania i prowadzonych badaniach przyczyniają się tym samym do tworzenia zrównoważonej gospodarki światowej.  Zasady PRME wpisują się w aspiracje naszej Uczelni dążącej do statusu Uniwersytetu zrównoważonej przyszłości rozwijającego się w harmonii z otoczeniem.
PRME (Principles for Responsible Management Education) to wspierana przez ONZ inicjatywa, powstała w 2007 roku jako światowe forum kształcenia odpowiedzialnych społecznie menadżerów. PRME dąży tego, aby idee społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju były włączone do treści kształcenia uczelni wyższych na całym świecie. UEW dołączył inicjatywy PRME 1 marca 2019 r. Szczegółowe informacje o zasadach, na jakich opiera swoje działania PRME, mogą Państwo znaleźć na stronie.
Dziękujemy pani dr hab. Magdalenie Rojek-Nowosielskiej, prof. UE, za koordynowanie kontaktów UEW z PRME i redakcję treści raportu. Podziękowania kierujemy także do zespołu Rektorskiej Komisji ds. Społecznej Odpowiedzialności (Green Team) i pani dr Krystyny Gilgi, Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami za pomoc w przygotowaniu treści raportu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji raportu PRME.

Zapraszamy do lektury Raportu!

Centrum Współpracy Międzynarodowej