AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business)

_resized_220x93_aacsb_logo_member_color_rgb
Z ogromną przyjemnością informujemy, że komisja akredytacyjna The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB International) dokonała pozytywnej oceny wniosku kwalifikacyjnego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, co umożliwia naszej uczelni przystąpienie do kolejnych etapów procesu akredytacji biznesowej.

W ramach procesu akredytacyjnego został powołany wolontariusz AACSB -  Prof. Dr Han G. van Dissel, dziekan Wydziału Ekonomii i Biznesu na Uniwersytecie w Amsterdamie, który zgodził się przyjąć obowiązki  mentora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w procesie ubiegania się o akredytację AACSB.

Rolą prof. dr hab. Hana G. van Dissel jako mentora AACSB jest wsparcie naszej uczelni w trakcie opracowywania Wstępnego Raportu Samooceny (Initial Self Evaluation Report – iSER). Mentor odwiedzi Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, aby pomóc w przygotowaniu wstępnej analizy uczelni dotyczącej spełnienia standardów akredytacyjnych AACSB, stanowiącej podstawę do opracowania wstępnego raportu samooceny.

Celem procesu akredytacji jest opracowanie strategicznego planu realizacji misji przy jednoczesnej likwidacji istniejących luk między warunkami panującymi na uczelni a standardami akredytacji. Mentor będzie współpracował z naszą uczelnią przy identyfikacji wszelkich działań, które należy podjąć w celu spełnienia standardów akredytacyjnych.

Wspierać naszą uczelnię w procesie opracowywania i wdrożenia planu osiągnięcia akredytacji AACSB będzie również pani Marine Condette, manager ds. akredytacji oraz członkostwa z ramienia AACSB.

Decyzja o przyjęciu wniosku kwalifikacyjnego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przez komisję akredytacyjną AACSB jest dla naszej uczelni wielkim wyróżnieniem, umożliwiając jednocześnie rozpoczęcie współpracy z doświadczonym mentorem w celu wdrożenia i utrzymania standardów AACSB.

Zaangażowanie społeczności Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w proces akredytacji AACSB jest niezbędne do pomyślnego jego zakończenia. Wdrożenie i utrzymanie standardów AACSB wymaga współpracy nie tylko w celu wsparcia procesu akredytacji, ale także zapewnienia wysokiej jakości procesu zarządzania uczelnią. Decyzje komisji akredytującej są oparte na bezpośredniej ocenie zaangażowania, oddziaływania i innowacyjności instytucji, a także umiejętności utrzymania ogólnej wysokiej jakości funkcjonowania. Poniżej zostały przedstawione standardy akredytacji AACSB, które Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu stara się wdrożyć i utrzymać.

plakat_aacsb_srodki_ue
The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) jest międzynarodową organizacją zrzeszającą instytucje oświatowe, przedstawicieli biznesu oraz inne organizacje zaangażowane w rozwój edukacji biznesowej.
AACSB:
Misją AACSB jest wspieranie zaangażowania, przyspieszenie innowacji i wzmacnianie wpływu edukacji biznesowej na otoczenie.
AACSB zapewnia międzynarodowo uznaną, specjalistyczną akredytację dla programów biznesowych i księgowych na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim.
Akredytacja AACSB jest znana na całym świecie, jako najbardziej uznana forma specjalistycznej oraz profesjonalnej akredytacji, jaką może zdobyć instytucja i jej programy biznesowe.

Motywy aplikowania o akredytację AACSB